info@istanbultestcentre.com 0216 346 34 50 - 128

 

 

Oxford İngilizce Testi, Oxford Üniversitesi tarafından onaylanan çevrim içi ve genel İngilizce yeterlilik testidir.

TEST FORMAT

Oxford İngilizce Testi, 16 yaş ve üzeri için geliştirilmiştir. test alıcıları Common European Framework of Reference(CEFR’ın)’ın B2, B1 ve A2 seviyelerinde İngilizce’yi daha etkili bir şekilde anlama ve iletişim kurma becerilerini değerlendirir.

Test 4 modülden oluşur: Speaking, Listening, Reading ve Writing.

 

Oxford İngilizce Testi nasıl bir testtir?

Adapte edici(Uyarlanabilir)

Listening ve Reading modülleri uyarlanabilirdir. Bunun anlamı test zorluğu cevaplarınıza göre ayarlanır ve her test katılımcısı için doğru seviyeyi hızla bulur. Bu, soruların doğru düzeyde zorlukta olduğu ve testi geleneksel yeterlilik testlerine göre daha kısa ve daha az stresli hale getirdiği anlamına gelir.

Bireysel

Speaking ve Writing modülleri, rastgele oluşturulmuş görevler sağlayarak genel testi her seferinde farklı kılar. Bu teknoloji, sınava girdiğinizde size özel, kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamanızı sağlar.

1. Speaking

Speaking modülündeki soruların tamamı gerçek dünya olaylarına dayanmaktadır. Test Katılımcıları, örneğin; simüle edilmiş bir mülakata katılabilir, sesli mesaj bırakabilir veya konuşma yapabilir ve buna bağlı ek soruları yanıtlayabilir.

2. Listening

Listening modülü, çeşitli İngilizce konuşulan olaylarda konuşmaları ve monologları simüle eder. Test alıcıları, çıkarılan anlamı kavrama ve alıntılardaki ayrıntı, görüş ve tutumu belirleme gibi çeşitli becerileri gösterme fırsatına sahiptir.

 • Test Katılımcıları kulaklık kullanır.
 • Test Katılımcıları kaydı iki kez dinleyebilir.
 • Her görev için ses seviyesi ayarlanabilir.

3. Reading

Reading modülünün 4 bölümünde kullanılan metinler ve alıntılar, uzunluk ve karmaşıklık açısından farklılık gösterir ve gerçek hayattan bir dizi metin örneğini temsil eder. Test alıcıları, uyum ve düzeni anlama, görüş ve yazar amacını belirleme gibi çeşitli okuma becerilerinde yeteneklerini göstermelerine olanak tanır.

 • Her soru sürelidir.
 • Test Alıcıları yanıtlarını yazar.

4. Writing

Writing modülünde, Test Alıcıları, dilbilgisi ve kelime bilgisindeki doğruluklarını ve seviyelerini, yazılı iletişimi ne kadar iyi yapılandırabileceklerini gösterme fırsatına sahiptir.

 • Testler resmi veya resmi olmayan yazıları hedefleyebilir.
 • Test Katılımcıları yanıtlarını yazar.
 • Otomatik kelime sayacı kelime sayısını hesaplar.

TEST ALICILARI

Talep Üzerine

Oxford İngilizce Testi, 14 gün önceden haber verilerek rezerve edilebilir. Test içeriği, herhangi bir müfredat veya dersten bağımsızdır.

Esnek

Oxford İngilizce Testi; Speaking, Listening, Reading ve Writing alanlarındaki yeterliliği test eder. Dört modülü de aynı anda, sadece tek bir modül veya modüllerin bir kombinasyonunu alabilirsiniz.

Çevrimiçi 

Oxford İngilizce Testi %100 çevrim içidir, yani tüm test etkinlikleri bir bilgisayar aracılığıyla Onaylı Test Merkezinde yapılır.

Uluslararası Tanınmış

Oxford İngilizce Testi, Common European Framework(CEFR) ile uyumludur. Uluslararası standartlarla kıyaslanarak, üniversitelerin, işverenlerin ve meslek kuruluşlarının güvenebileceği sonuçlar sağlar.

TESTE HAZIRLANIN

Oxford İngilizce Testi’nin avantajı, doğru seviyede eğitim aldığınız sürece, belirli bir hazırlık kursunu tamamlamadan sınava girebilmenizdir.

Kurs materyallerinizin yanı sıra teste hazırlanmanıza yardımcı olması için Get ready for the test ile merkezimizde sağlanan materyalleri kullanabilirsiniz. Bu kaynaklar ayrıca size Oxford İngilizce Testi’nin formatı ve sorulan soru türleri hakkında bir fikir verecektir, böylece ne ile karşılaşacağınızı bilirsiniz.

Size uygun seviye hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak çiçin öğretmeninizle veya bölgenizdeki Onaylı Test Merkezi ile konuşun.

Ücretsiz test hazırlık materyallerinizi alın!

Size uygun seviye hakkında daha fazla bilgi edinmek için öğretmeninizle veya bölgenizdeki Onaylı Sınav Merkezi ile konuşun.

 • Ücretsiz alıştırma testleri
 • Konuşma ve Yazma ipuçları
 • Örnek test
 • Çevrimiçi demo testini deneyin
 • Diğer kaynaklar
Online demo için tıklayın.